Logo Søg Åben menu

Kontakt

Afdelinger


Artpeople
Vester Farimagsgade 41
DK-1606 - København V
CVR: 26608694
Telefon: +45 3311 3311
info@peoplespress.dk

Ledelse

Jan Degner | Adm. direktør

direkte: +45 7221 5232
jan.degner@peoplespress.dk

Jakob Kvist | Kreativ direktør

direkte: +45 2265 5233
kvist@peoplespress.dk

PeopleGroupAgency

Louise Langhoff Koch | Rights Director

direkte: +45 2265 5368
louise.langhoff@peoplespress.dk

PR

Signe Holten | Presse- og arrangementschef - PÅ BARSEL

direkte: +45 2265 5244
siho@peoplespress.dk

Kathrine Læsøe Engberg | PR & Digital Promotion Manager

direkte: 2265 5270
kale@peoplespress.dk

Lene Steinbeck | PR og Digital Promotion Manager

direkte: 2265 5206
lest@peoplespress.dk

Louise Thuesen | PR & Digital Promotion

louise.thuesen@peoplespress.dk

Anja Linnet | PR Manager

direkte: +45 2265 5348
anja.linnet@peoplespress.dk

Redaktion

Lise Nielsen | HR & Business Affairs

direkte: +45 2265 5231
lise.nielsen@peoplespress.dk

Louise Dorthea Vind | Forlagschef / Publisher

direkte: +45 2518 7056
lovi@peoplespress.dk

Marianne Kiertzner | Forlagschef / Publisher

direkte: +45 2265 5246
maki@peoplespress.dk

Lisbeth Møller-Madsen | Seniorredaktør

direkte: +45 2518 7075
LMM@peoplespress.dk

Thomas Rasmussen | Redaktør

direkte: +45 2265 5240
thor@peoplespress.dk

Truels Præstegaard | Redaktør

direkte: +45 2518 7070
truels@peoplespress.dk

Christel Hvalsøe Brinkløv | Redaktør

direkte: +45 2265 5174
chb@peoplespress.dk

Lilja Hardt | Redaktør

direkte: +45 2518 7079
lilja.hardt@peoplespress.dk

Line Rasmussen | Redaktør

direkte: +45 22 65 52 88
lras@artpeople.dk

Jacob Maagaard | Seniorredaktør

direkte: +45 2222 0607
jacob.maagaard@peoplespress.dk

Birgitte Franch | Litterær udviklingschef / Publisher

direkte: +45 3311 3311
bifr@peoplespress.dk

Christina Yhman Kaarsberg | Redaktør

direkte: +45 25655154
christina.yhman@peoplespress.dk

Salg & marketing

Titi Sørensen | Key account manager

direkte: +45 2265 5245
titi@peoplespress.dk

Thomas Dyring | Key account manager

direkte: +45 2518 7053
thomas.dyring@peoplespress.dk

Mads P. Jefsen | Marketing Manager

direkte: 22655121
mads@peoplespress.dk

Bjørn Bengtsson | Digital Content Manager

direkte: +45 2265 5242
bjbe@peoplespress.dk

Kristian Ravn | Marketing- og innovationskoordinator

direkte: +45 2265 5272
ravn@peoplespress.dk

Lærke Nielsen | Salgskoordinator

direkte: 2265 5128
laerke@peoplespress.dk

Thomas Thomsen

direkte: +45 2265 5140
thomas.thomsen@peoplespress.dk

Adam Ekman Pedersen | Marketingassistent

direkte: 2093 8889
adam@peoplespress.dk

Produktion

Peter Skriver | Produktionschef

direkte: +45 2265 5230
peter.skriver@peoplespress.dk

Rasmus Funder | Grafiker

direkte: +45 3070 6202
funder@peoplespress.dk

Lene Gammelgaard | Grafiker

direkte: +45 2265 5248
lene.gammelgaard@peoplespress.dk

Ulf Reese Næsborg | E-bogsredaktør

ulf@peoplespress.dk

Lube Glien Andersen | Grafiker

direkte: +45 2265 5317
lga@peoplespress.dk

Økonomi

Claus Pfeffer | Økonomichef

direkte: +2265 5392
clpf@peoplespress.dk

Kenneth Petersen | Controller

direkte: +45 2265 5388
kepe@peoplespress.dk

Anja Friis Bundgaard | Regnskabsassistent

direkte: +45 2518 7021
anja.friis@peoplespress.dk
PeoplesPress.dk
Telefon: +45 3311 3311 - E-mail: info@peoplespress.dk
Facebook Twitter