Logo Søg Åben menu

Kontakt

Afdelinger


Artpeople
Vester Farimagsgade 41
DK-1606 - København V
CVR: 26608694
Telefon: +45 3311 3311
info@artpeople.dk

Ledelse

Jan Degner | Adm. direktør

direkte: +45 7221 5232
jan.degner@artpeople.dk

Jakob Kvist | Kreativ direktør

direkte: +45 2265 5233
kvist@artpeople.dk

PeopleGroupAgency

Louise Langhoff Koch | Rights Director

direkte: +45 2265 5368
lolk@artpeople.dk

PR

Signe Holten | Presse- og arrangementschef

direkte: +45 2265 5244
signe.holten@artpeople.dk

Kathrine Læsøe Engberg | PR & Digital Promotion Manager

direkte: 2265 5270
kale@artpeople.dk

Lene Steinbeck | PR og Digital Promotion Manager

direkte: 2265 5206
lest@artpeople.dk

Louise Thuesen | PR & Digital Promotion

louise.thuesen@artpeople.dk

People'sPress

Lise Nielsen | HR & Business Affairs

direkte: +45 2265 5231
lise.nielsen@artpeople.dk

Louise Dorthea Vind | Forlagschef / Publisher

direkte: +45 2518 7056
lovi@artpeople.dk

Marianne Kiertzner | Forlagschef / Publisher

direkte: +45 2265 5246
maki@artpeople.dk

Lisbeth Møller-Madsen | Seniorredaktør

direkte: +45 2518 7075
lmm@artpeople.dk

Thomas Rasmussen | Redaktør

direkte: +45 2265 5240
thomas.rasmussen@artpeople.dk

Birgitte Franch | Seniorredaktør

direkte: +45 3311 3311
bifr@artpeople.dk

Truels Præstegaard | Redaktør

direkte: +45 2518 7070
trso@artpeople.dk

Christel Hvalsøe Brinkløv (på barsel) | Redaktør

direkte: +45 2265 5174
chb@artpeople.dk

Lilja Hardt | Redaktør

direkte: +45 2518 7079
liha@artpeople.dk

Line Rasmussen | Redaktør

direkte: +45 22 65 52 88
lras@artpeople.dk

Jacob Maagaard | Seniorredaktør

direkte: +45 2222 0607
jmaa@artpeople.dk

ArtPeople Foredrag

Marianne Pedersen | Booking Manager

direkte: +45 2265 5238
marianne.pedersen@artpeople.dk

Musik & DVD

Anja Linnet (på barsel) | PR Manager

direkte: +45 2265 5348
alin@artpeople.dk

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef

direkte: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Louise Andersen | Digital Promotion Manager

loan@artpeople.dk

Rune Rasmussen | Product Manager, A&R

direkte: +45 2265 5321
rura@artpeople.dk

Salg & marketing

Titi Sørensen | Key account manager

direkte: +45 2265 5245
titi@artpeople.dk

Thomas Dyring | Key account manager

direkte: +45 2518 7053
thdy@artpeople.dk

Anita Choopan | Salgsmedarbejder

direkte: +45 2265 5247
ani@artpeople.dk

Bent Mouritzen | Salgs- og Marketingdirektør

direkte: +45 2265 5249
bemo@artpeople.dk

Produktion

Peter Skriver | Produktionschef

direkte: +45 2265 5230
skriver@artpeople.dk

Rasmus Funder | Grafiker

direkte: +45 3070 6202
rafu@artpeople.dk

Lene Gammelgaard | Grafiker

direkte: +45 2265 5248
lega@artpeople.dk

Digital

Anne Sofie Jeremiassen | Digital Markeds- og Musikchef

direkte: +45 2265 5227
ajer@artpeople.dk

Bjørn Bengtsson | Digital Content Manager

direkte: +45 2265 5242
bjbe@artpeople.dk

Kristian Ravn | Marketing- og innovationskoordinator

direkte: +45 2265 5272
kra@artpeople.dk

Louise Andersen | Digital Promotion Manager

loan@artpeople.dk

Lube Glien Andersen | Grafiker

direkte: +45 2265 5317
luga@artpeople.dk

Offbeat

Jacob Ødegaard | Adm. direktør Offbeat - Booking Agent

direkte: +45 2518 7093
jacob@offbeat.dk

Nicolaj Bundesen | Kreativ direktør Offbeat

direkte: +45 2265 5237
nibu@artpeople.dk

Johnny Eickworth | Booking Agent

direkte: +45 4013 1206
johnny@offbeat

Mette Overskov | Produktion / Assistent

direkte: +45 2518 7041
mette@offbeat.dk

Økonomi

Claus Pfeffer | Økonomichef

direkte: +2265 5392
clpf@artpeople.dk

Kenneth Petersen | Controller

direkte: +45 2265 5388
kepe@artpeople.dk

Anja Friis Bundgaard | Regnskabsassistent

direkte: +45 2518 7021
anbu@artpeople.dk
PeoplesPress.dk - en del af PeopleGroup
Telefon: +45 3311 3311 - E-mail: info@artpeople.dk
Facebook Twitter